Mladý ječmen Bio 350 mg NástrojeZdraví —150 kapslí

Mladý ječmen Bio 350 mg NástrojeZdraví —150 kapslí

Mladý ječmen BIO - nejužívanější zelený nápoj-doplněk stravy. Najdeme v něm všechny potřebné živiny, od vitaminů a minerálů až po aminokyseliny ,které naše tělo potřebuje.

Cena vč. DPH
nedostupná
Dostupnost
nedostupné

PDK: 2994045 | Zbozi: 18119879

Popis produktu

Mladý ječmen BIO - nejužívanější zelený nápoj-doplněk stravy. Najdeme v něm všechny potřebné živiny, od vitaminů a minerálů až po aminokyseliny „které naše tělo potřebuje.

Účinné látky

Aminokyseliny
Chlorofyl
Vitaminy A

Užití

1- 2 čajové lžičky zamíchejte s ovocným džusem nebo jiným oblíbeným nápojem.
Nepoužívejte s horkými nápoji, jelikož teplo neutralizuje aktivní enzymy.

Dávkování

1- 2 čajové lžičky denně, zapijte dostatečným množstvím vody

Příznaky

Únava, nedostatek vitamínů, anémie, nádorové onemocnění, regenerace organizmu a detoxicace, zácpa.

Prevence

Prášek z listů je bohatým zdrojem organického železa nezbytného pro distribuci kyslíku v těle, které působí proti chudokrevnosti a zlepšuje krevní obraz. Ve výhoncích ječmene se také vyskytuje ve velké míře organický draslík, vápník, hořčík, fosfor, zinek a měď.
Skvěle nakombinovaná směs antioxidantů, jako jsou vitamin A, C, E, superoxid dismutáza a chlorofyl, snižuje riziko onemocnění rakovinou a dalšími civilizačními chorobami. Chlorofyl také pomáhá urychlovat hojení ran a popálenin, brání zevním i vnitřním zánětům a infekcím a chrání pokožku před rentgenovými paprsky a jinými škodlivými druhy záření. Navíc dokáže potlačit i silné tělesné pachy.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

1. Prášek z mladého ječmene obsahuje celou škálu vitaminů aktivovaných enzymy a dokonalý výběr minerálů a stopových prvků v organické formě. Důležitý je zejména vysoký obsah betakarotenu, vitaminů C, E a vitaminů řady B (B1, B2, B3, B6), biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu, příbuzného vitaminů B. (Množství vitaminů C, B1, B2 a dalších při zpracování a vaření potravin výrazně klesá, v mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené.) Nezanedbatelné je i množství v mladém ječmení obsažené potravní vlákniny a rostlinných bílkovin, které mají nízkou molekulovou hmotnost a lidské tělo je tak může snadno využít pro svůj zdravý vývoj. 2 Prášek z mladého ječmene dokáže pomocí enzymů, chlorofylu a jiných rostlinných složek nastartovat jemnou detoxikaci. Zároveň je velmi účinný proti zácpě, jelikož podporuje aktivní pohyb střev. To je velmi důležité, pokud chceme současně držet jarní půst nebo dietu. Mladý ječmen může pomoci při zvládání nadváhy nebo také při léčení kožních onemocnění. Zpočátku někdy následkem vylučování toxinů ze všech buněk a tkání dochází k lehkému bolení hlavy, kručení v žaludku a potřebě častějšího vylučování. Většina lidí ale pocítí jen nárůst energie.

Poznámka

Ve srovnání s předchozími generacemi konzumujeme neuvěřitelné množství vitaminů, minerálů, bílkovin apod. Přesto nám ale řada důležitých živin chybí. Důvod je jednoduchý: syntetické preparáty jsou ve srovnání s přírodními potravinami jen minimálně účinné. Toto omezení se ovšem netýká tzv. zelených nápojů - potravních doplňků připravených z mladých výhonků, které obsahují jedinečnou kombinaci živin.
Obsah živin v rostlinách lze přirovnat k soukolí složitého stroje: stovky koleček dokonale spolupracují, stačí ale, aby jedno z nich vypadlo, celý systém se zadrhne a výsledek se nedostaví. Podobně přírodní potraviny neobsahují jen vitaminy, minerály, barviva či enzymy, jejichž nezbytnost pro lidský organismus byla mnohokrát prokázána, ale i stovky dalších substancí, jejichž význam zatím věda jen tuší. Všechny tyto látky přitom spolupracují, zvyšují navzájem svoji účinnost, vstřebatelnost a využitelnost pro naše tělo.
Stačí ale, aby některá z nich chyběla, a naše strava se změní v hromadu prázdných kalorií. Tato skutečnost je důvodem, proč odborníci na výživu po celém světě začínají prosazovat tzv. trend green foods („zelené potraviny“). Jeho hlavní zásadou, že naše strava by měla obsahovat velký podíl rostlinné složky v syrovém stavu. Jako prevenci rakoviny vědci například doporučují každodenní konzumaci pěti porcí ovoce či zeleniny.
Důležitou součást tohoto trendu představuje i pití tzv. zelených nápojů, které mají na naše zdraví zcela jedinečné účinky.
A čím jsou vlastně zelené nápoje tak výjimečné? Důvodů je hned několik. Prvním z nich je vysoký obsah chlorofylu. Toto zelené rostlinné barvivo má totiž strukturu velmi podobnou krevnímu barvivu hemoglobinu a díky tomu zlepšuje přenos kyslíku, zlepšuje krevní obraz, brání rozvoji infekce a urychluje hojení ran. Už v roce 1940 například přinesl chirurgický časopis "Journal of Surgery" zprávu o 1200 nemocných, kterým chlorofyl urychlil hojení ran. Podstatou funkce chlorofylu je navíc přeměna slunečního záření na chemickou energii. Jeho konzumace tedy přináší sílu slunečních paprsků všem buňkám našeho těla. Léčitelé navíc dodávají, že zelená strava posiluje srdeční čakru, harmonizuje, uklidňuje, dodává moudrost a lásku. V rostlinách se navíc nacházejí i další rostlinná barviva, která jsou za normálních okolností chlorofylem překryta, a která mají rovněž řadu pozitivních účinků na naše zdraví.
Dalším velkým plusem zelených nápojů je vysoký obsah enzymů, které působí jako katalyzátory biochemických reakcí (což jinými slovy znamená, že se bez nich neobejde žádný chemický proces v našem těle). Tyto sloučeniny přitom ztrácejí účinnost působením teplot nad 40“C. Tepelně upravená strava proto enzymy nejen neobsahuje, ale při trávení navíc spotřebovává jejich zásoby z organismu.
Velmi důležitou vlastností zelených nápojů je fakt, že jsou výrazně zásadotvorné.
Většina lidí se totiž dnes potýká s překyselením organismu v důsledku stresu, konzumace tepelně upravené stravy, alkoholu, kávy apod. Pro fungování organismu je ovšem zásadně důležité vyvážené pH. Pokud tedy hrozí celkové překyselení, má tělo několik obranných mechanismů, kterými chrání důležité orgány. Zejména jde o zadržování vody, vytváření tukových zásob spojené se vznikem nadváhy a také o nerovnoměrné rozložení pH, které vede ke vzniku nadměrně kyselého prostředí v některých částech těla, zejména v močovém měchýři, tenkém střevě či ústní dutině (důsledkem pak může být například zvýšená kazivost zubů, parodontóza či zápach z úst). Překyselení navíc narušuje vstřebávání cukrů ve střevech, což může mít za následek vznik cukrovky. Zásadotvorné zelené nápoje vyrovnávají celkové pH organismu, a tím pomáhají předcházet všem zmíněným obtížím.
Zapomenout nesmíme ani na jejich výraznou schopnost odstraňovat toxické látky z organismu a také vysokou antioxidační aktivitu, čili schopnost ničit škodlivé volné radikály. Díky ní jsou například ideální prevencí předčasného stárnutí organismu či poškození pokožky působením slunečního záření (světlovlasí lidé ze severských zemí dokonce používají šťávu ze zeleného ječmene i k vnějšímu potírání pokožky).
Údaje o firmě www.nastrojezdravi.cz

Příbalový léták